День писемності та мови
8 листопада 2019 року у День української писемності та мови у Дубіївській ЗОШ І-ІІІ ступенів стартував І етап ХХ Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика.
8 листопада 2019 року у День української писемності та мови у Дубіївській ЗОШ І-ІІІ ступенів стартував І етап ХХ Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика. Розпочали із святкової лінійки «О слово рідне, хто без тебе я?», де звучали теплі слова про рідну мову, згадали історію виникнення письма та вшанували славнозвісного Нестора Літописця. У написанні конкурсних завдань взяли участь учні 3-11 класів, усього – 111 учасників. Серед переможців, які будуть представляти команду школи на ІІ етапі Конкурсу, слід виділити таких учнів: Руденко Надію (3-Б кл.), Пелепенко Поліну (4-Б кл.), Депутат Каріну (5-А кл.), Медушевську Софію (8-А кл.), Черненко Яну (10 кл.), Макаренко Анастасію (11 кл.).
У цей день учні школи взяли участь у відеолекторії «Історія української писемності», квесті «Мова – душа народу», турнірі знавців рідної мови «Я скучила за дивним зойком слова, мого народу гілочка тернова».
Діти зрозуміли, що наша українська мова - чарівна, всім світом визнана за одну з наймелодійніших мов. Вона бере початок із сивої давнини. Без мови неможливо усвідомити себе частиною народу, відчути свій зв'язок із предками.
Тож пам’ятаймо кілька простих правил, яких слід дотримуватися, щоб розвивати й удосконалювати свої знання з рідної мови.
- Говори українською. Роби це завжди, особливо в публічних місцях. І ніколи не переходь на іншу мову, окрім розмов з іноземцями.
- Обери українську мову в електронних налаштуваннях сайтів і техніки.
- Завжди пиши українською паперові документи та електронні повідомлення.
- Шукай інформацію в Інтернеті спочатку українською мовою.
- Спілкуйся українською в контактах з владою та сервісними службами.
- Купуй книги та пресу українською мовою, переглядай фільми, дубльовані українською, купуй диски з українською музикою, відвідуй українські фестивалі.
- Бери участь у конкурсах і вікторинах з українознавства.
Любіть красу своєї мови,
звучання слів і запах слів:
це квітка ніжна і чудова
широких батьківських степів.