Запаліть свічу
«Запаліть свічу». Таку назву мала виховна година, яку провела з учнями 8 класу вчитель історії Шмагайло Юлія Дмитрівна. Захід приурочено до 85 річниці Голодомору в Україні 1932-1933 років.
Зроніть сльозу. Бо ми не мали сліз.
Заплачте разом, а не наодинці.
Зроніть сльозу за тими, хто не зріс,
Що мали зватись гордо – українці !
«Запаліть свічу». Таку назву мала виховна година, яку провела з учнями 8 класу вчитель історії Шмагайло Юлія Дмитрівна. Захід приурочено до 85 річниці Голодомору в Україні 1932-1933 років. Змістовні віршовані та прозові слова, уривки з відеофільмів «Німа правда. Свідчення, загублені в стерні» та «Свідки голодомору», відеокліп «Тридцяті роки» перенесли учнів у ті далекі трагічні часи. Мало знайдеться в історії не тільки України, а й світу таких трагедій, як Голодомор 1932-1933 років. Він став національною катастрофою. За один рік загинула п’ята частина населення України. Штучний голод, за різними оцінками, забрав від семи до десяти мільйонів життів українців. Люди вмирали цілими селами.
Минають дні, роки, десятиліття. Спливає час, і ніби за водою зникають згадки про минуле. Та не минає, не вщухає біль про ту страшну трагедію голодомору. Болить душа, ятриться, ніби незагоєна рана, від спомину про найбільше всенародне лихо, що так безжально лютою косою під корінь знищило мільйони неповинних. Відтоді минуло 85 років. Та дзвін пам’яті лунатиме, допоки ми лишатимемося людьми.
Тож пам’ятаймо ту неймовірну ціну, яку заплатив наш народ за право жити. У день ушанування пам’яті невинних жертв Голодомору, 24 листопада, запаліть поминальні свічки, об’єднаймось у слові й молитві за Україну !