Тиждень історії та правознавства

Дата: 18 грудня 2023 о 18:12
51 перегляд

Історія – це ліхтар у майбутнє, який світить нам з минулого.
З 11.12.23 р. по 18.12.23 р. в Дубіївському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Руськополянської сільської ради проходив Тиждень історії та правознавства.

Історія – це ліхтар у майбутнє, який світить нам з минулого.

Проведення предметного тижня є однією з найдієвіших форм організації навчання, виховання, поглиблення рівня знань учнів, ефективним засобом підвищення пізнавального інтересу до навчання, стимулювання творчої активності учнів сприяти їх розвитку та розширення світогляду.

Тиждень історії та правознавства проходив в Дубіївському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Руськополянської сільської ради з 11.12.23 р. по 18.12.23 р.

Розпочався тиждень із гри-змагання «Заплутана історія» для учнів 5-11 класів, яка тривала протягом тижня. Найактивнішими учасниками виявилися учні 7-А класу: Трохименко Ірина, Олійник Вероніка, Чубенко Анастасія, Проня Поліна, які пройшли найбільшу кількість завдань.

Цього ж дня було проведено історичну вікторину «Кмітливий історик» серед учнів 6-х класів. В 6-А класі перемогу здобув Калініченко Максим, а в 6- Б класі - Кулик Владислав.

12.12.2023 учні 5 класу побували на віртуальній екскурсії музеями під відкритим небом.( https://museums.authenticukraine.com.ua/ua/ ) та іншими музеями України (https://museum-portal.com/ua/muzeyi)

В конкурсі «Дешифратор» серед учнів 5 класу найшвидше із розшифруванням впоралася Зацаринна Ангеліна.

У Веб-квесті «Ліхтар медіаграмотності» серед учнів 10 класу перемогу отримала  Кутілова Анастасія.

Протягом тижня в 5 та  7-х класах пройшли вікторини:

«Найпрудкіший історик» (5 клас)

1 місце- Поліщук Олександр

2 місце – Зацаринна Ангеліна

3 місце – Рудоман Максим

1 місце – Руденко Надія

2 місце – Ковпак Діана

3 місце – Помазан Інна

«Повернись в минуле» (7-А клас)

1 місце – Проня Поліна

2 місце – Трохименко Ірина

3 місце – Візарко Артем.

З метою формування правової культури учнів, в рамках тижня, 13.12.2023р. в бібліотеці закладу відбулася викладка історичної та правової літератури, де учні мали змогу познайомитися із «Конвенцією про права дитини», «Декларація про права дитини» та нормативно-правовими актами держави.

14 грудня в 9 класі був проведений відкритий урок на тему «Конституційні права, свободи та обов’язки людини і громадянина», на якому учні ознайомилися, такими поняттями як «права», «свобода», «гарантії» і «обов’язок» та  конституційними правами. Проведення уроку мало на меті підвищити рівень правової культури підлітків, стимулювати у них бажання реалізувати свої права, необхідність  виконувати обов’язки, виховати повагу до прав інших.

18.12.2023 відбувся історичний брейн-ринг «Подорож державою Русь» (між  командами учнів 7-х класів). Перемогу отримала команда 7-Б класу «Козацькому роду нема переводу» випередивши за рахунком в 1 бал команду 7-А класу «Юні історики». Проте обидві команди виявили міцні знання з історії та ерудованість.

В цей же день відбулася виставка лепбуків «А ти, дійсно, знаєш все про Україну?» в якій взяли участь Руденко Надія, Половинка Мирослава, Половинка Михайло, Помазан Інна, Чубенко Анастасія, Олійник Вероніка, Трохименко Ірина.

Вся наша велика шкільна родина живе в історії, живемо історією своєї батьківщини, свого краю, свого роду. Людина лише тоді стає активним членом суспільства, коди досконало знає, хто вона, якого вона роду. Без пізнання минулого нема усвідомлення майбутнього. Історія – наші корені. Без них не можливе життя сьогодні і в майбутньому.