Тиждень мистецтва

Дата: 15 жовтня 2023 о 22:37
181 перегляд

Предметний тиждень “Мистецтво – це засіб єднання людей”
З 09 по 13 жовтня 2023 року в Дубіївському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Руськополянської сільської ради було проведено Тиждень мистецтва  з метою ціннісного ставлення до культурних пам’яток, інтелектуального та творчого розвитку дітей, підвищення інтересу учнів до навчальних предметів, виховання естетичних смаків і патріотичних почуттів.

Предметний тиждень “Мистецтво – це засіб єднання людей”

Усі мистецтва, злившись разом,
Красу та Істину несуть.
Добро, Чарівність, Мир і Правда
Їх неодмінна вічна суть

Однією з найважливіших сфер людського буття є мистецтво. Воно подарувало нам безліч прекрасних вічних творінь: витончену музику, величні шедеври архітектури, глибокодумні книги, вражаючі картини.
      У мистецтві укладена велика сила, здатна не тільки піднести  людину до верху блаженства, зробивши її кращою, а й скинути її, обернувши на порох.
     Мистецтво робить світ людей більш прекрасним, живим і яскравим. Воно допомагає людині розкрити приховані таланти, показати свої вміння, висловити душевні переживання, аб о задовольнити свої естетичні потреби.
Мистецтво зцілює світ, грає на струнах людської душі, керує нами, налаштовує чи засмучує нас, допомагає нам не ставати штучними механізмами, а бути живими особистостями з почуттями та емоціями.
Основними завданнями тижня мистецтва були:
•    поглиблене ознайомлення учнів з багатогранністю мистецтва на прикладах кращих зразків світової та вітчизняної творчості;
•    пробудова уяви та фантазії школярів;
•    активізація пізнавального інтересу здобувачів освіти до мистецтва;
•    реалізація на практиці основного  принципу особистісно-зорієнтованого підходу до навчання.
Низка заходів предметного тижня була направлена на створення зв’язку між внутрішнім світом учня та його оточенням.
В рамках тижня були проведені наступні заходи:
•    з метою пробудження у дітей поваги до національної культурної спадщини, традицій українського  народу та виховання патріотичного почуття учні 1-4 класів протягом тижня виготовляли індивідуальні обереги (1-4 фото виставки)
•    учні 5-11класів  створили мистецькі листівки з побажаннями  для захисників України.
•    юні митці 5-11 класів познайомили учасників освітнього процесу з творами улюблених художників та представили власні малюнки та картини.
З метою відкриття прихованого природнього потенціалу, внутрішнього світу та потаємного почуття прекрасного, натхнення, уяви та фантазії школярів,вчителями мистецтва Шмагайло Іриною Миколаївною і Логвиненком Валерієм Миколайовичем та вчителями початкової школи була організована та проведена виставка робіт учнів 5-11 класів під гаслом «Поринь у барвистий світ мистецтва».

Школярі повністю поринули у музику, оскільки крім цікавих музичних вікторин,загадок, різножанрова музика лунала на заняттях з елементами арт-терапії, де учні мали можливість намалювати те, що відчувають.

Беручи участь у заходах, учні продемонстрували бажання пізнати невідомий світ образотворчого та музичного мистецтва, отримали позитивні емоції та враження.