Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 19 common:people_all_forms

Новини

Більше новин про наш навчальний заклад ви можете переглянути в групі "Дубіївський ЗЗСО І-ІІІ ступенів" у facebook
 

Щорічно у травні європейські країни відзначають День Європи, присвячений співпраці держав континенту та євроінтеграції. З 2023 року Україна вперше розпочала відзначати цю подію одночасно з іншими країнами Євросоюзу. Класні керівники розповіли, як з'явився День Європи і що це свято означає для нашої країни. Саме тому, відбулись тематичні уроки, виховні години, бесіди та круглі столи, а саме:
1-А клас - конкурс малюнків "Ми - ЄВРОПЕЙЦІ" (Смалій Любов Іванівна, класний керівник );
2- Б клас - "День Європи в Україні"(Логвиненко Валентина Миколаївна, класний керівник );
3- А клас - година спілкування "Що я знаю про Європу" ( Шепель Людмила Іванівна, класний керівник );
3- Б клас - година спілкування "Подорожуємо країнами Європи" ( Глущенко Надія Миколаївна, класний керівник);
6 - А та 6 - Б класи - спільна виховна година та вікторина "Відкрий Європу для себе"( Шмагайло Ірина Миколаївна та Ковтун Алла Іванівна, класні керівники );
7-Б клас - круглий стіл, присвячений відзначенню в Україні Дня Європи ( Поденко Оксана Миколаївна, класний керівник) ;
9 клас - бесіда "Європа – обличчя нової епохи" ( Шмагайло Юлія Дмитрівна, класний керівник).
МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЄВРОПИ - ІСТОРІЯ СВЯТА
У ЄС відзначаються два Дні Європи – 5 та 9 травня. Вони присвячені різним подіям, важливим для континенту.
День Європи 5 травня присвячений заснуванню Ради Європи у 1949 році. А 9 травня 1950 року була підписана так звана "Декларація Шумана" про об'єднання промисловостей Франції та Західної Німеччини. Утворена співдружність з часом розширилася до Європейського Союзу.
Після створення ЄС Міжнародний день Європи почали відзначати 9 травня, а свято 5 травня має лише інформаційний характер.
ДЕНЬ ЄВРОПИ В УКРАЇНІ - НОВА ДАТА
Раніше Україна відзначала День Європи третьої суботи травня, окремо від решти європейських країн.
8 травня 2024 року президент України Володимир Зеленський підписав указ про святкування 9 травня Дня Європи. За словами глави держави, буде правильно відзначати День Європи разом з усією вільною Європою.
Україна - це Європа!

11 травня о 14:36 | Чекаленко Я. М. | no comments

З нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені. Це ті, хто з певних причин не може повноцінно доглядати за собою. Інвалідність може бути вродженою і набутою.
Швидке зростання чисельності людей з інвалідністю, а їх сьогодні майже 3 млн, в нашій державі призводить до виникнення низки проблем. Люди з інвалідністю потребують не лише побутових зручностей, але й толерантного відношення суспільства.
Саме тому Центр надання соціальних послуг Руськополянської сільської ради завітав до нашого навчального закладу та провів бесіду для учнів початкової ланки: "Як відноситись до людей з інвалідністю". Лекція була пізнавальною, діти активно працювали та відповідали на питання. Слова вдячності хочемо сказати Сівкову Мирославу Руслановичу, який подарув всім дітлахам чудові подарунки за активність та кмітливість під час заняття.
Толерантність – це саме те, чого так не вистачає сьогодні людям: терпіння, терпимості, розуміння, дружнього ставлення, адекватного сприйняття. Не варто плутати толерантність із поступкою, поблажливістю, відмовою від своїх переконань, байдужістю. Це насамперед відкритість до світу та людей, усвідомлення різноманітності навколишнього світу та його унікальності. Толерантність є ознакою впевненості у собі та усвідомленні надійності власних морально-етично-громадянських позицій.
Коли виникає страх чи зневага до інших, з'являється дискримінація та нетерпимість. Також це можна назвати відсутністю толерантності.
Люди з інвалідністю - такі ж як і ми. Їх багато, ми їх так мало бачимо серед нас тому, що ми не вміємо бути серед них.
Поради щодо спілкування з людьми з інвалідністю:
•Головне – Людина, а не її інвалідність.
• Коли Ви хочете запропонувати свою допомогу, запитайте спочатку чи вона потрібна.
• Розмовляючи з людиною, яка пересувається на візку, намагайтесь розташуватися так, щоб її та Ваші очі були на одному рівні, тоді Вам буде простіше вести розмову.
• Розмовляючи з людиною, яка має труднощі в спілкуванні, слухайте її уважно. Майте терпіння її вислухати, чекайте доки людина закінчить фразу. Не виправляйте її та не намагайтесь пояснити щось замість неї. Якщо це потрібно, ставте короткі запитання, які потребують коротких відповідей.
• Розмовляючи з людиною з вадами зору, обов`язково назвіть себе і тих людей, які прийшли з Вами. Якщо Ваша розмова проходить в групі, не забувайте пояснити до кого Ви на даний час звертаєтесь. Озвучуйте все, що ви пишете на дошці або показуєте на екрані.
• Щоб звернути на себе увагу людини з вадами слуху помахайте рукою, або доторкніться до неї. Говорячи з нею, дивіться їй прямо у вічі і говоріть чітко. Деякі люди читають по губам. Намагайтесь стояти так, щоб Вас та Ваші уста було добре видно та щоб Вам нічого не заважало (чашка з кавою, їжа, папка і т.п).
• Не забороняйте дитині задавати питання про людину з інвалідністю. Відкрите спілкування допомагає змінити ставлення до людей з інвалідністю та ліквідувати непорозуміння.
Але найважливіше - це все ж таки ставлення оточуючих. Тільки-но ми перестанемо жахатися від людей з обмеженими можливостями і позбудемося паталогії в суспільстві, яка не дозволяє нам спокійно сприймати всіх без винятку, незважаючи на індивідуальні відмінності, саме тоді кількість подібних ситуацій почне стрімко зменшуватися. Люди з особливими потребами перестануть сидіти в чотирьох стінах, а ми з вами ще на один маленький крок станемо ближчими до держави, в якій ми всі так хочемо жити.
Люди з особливими потребами - такі ж як і ми. Їх багато, ми їх так мало бачимо серед нас тому, що ми не вміємо бути серед них.

11 травня о 14:34 | Чекаленко Я. М. | no comments

З 22 по 26 квітня 2024 року в Дубіївському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів вчителі англійської мови Чекаленко Яна Миколаївна та Поденко Оксана Миколаївна провели Тиждень англійської мови.
Метою тижня було зацікавити, підвищити мотивацію та пізнавального інтересу учнівдо вивчення англійської мови, формування креативних комунікативних умінь, розвиток особистісних якостей та здібностей учнів.
Вивчення англійської мови для учнів закладу має безліч важливих переваг:
- англійська мова є міжнародною мовою комунікації, тому вміння спілкуватися на ній відкриває двері до світового спілкування та можливостей.
- розширює можливості для отримання знань. Багато наукової та технічної літератури, відеоуроків та інших навчальних ресурсів доступні саме на англійській мові.
- англійська мова відкриває двері до кращих кар'єрних можливостей. У сучасному світі багато робочих місць вимагають знання англійської мови.
- допомагає учням краще розуміти та оцінювати культурні різноманіття інших країн та сприяє міжкультурному обміну.
- сприяє розвитку мовленнєвих навичок, покращує пам'ять, концентрацію та когнітивні здібності учнів.
Отже, вивчення англійської мови є ключем до успішного майбутнього та розвитку учнів як особистостей.
Тиждень англійської мови розпочався лінійкою.
В рамках тижня проведено ряд заходів:
Флешмоб «I like English» (5-8 класи).
Креативний конкурс між учнями 1-2 класів «My funny ABC»,«Crazy ABC»
І місце – Мехмуд Тимур (1-А клас); Приходько Ангеліна, Пересунько Ліза (1-Б клас); Голега Тетяна, Руденко Катерина, Химич Мааргарита, Щава Назар (2-А клас); Прокопенко Матвій, Заховайко Єва, Проня Анастасія, Гулий Артем (2-Б клас).
ІІ місце – Григорьєва Крістіна, Єрьомін Максим, Лещенко Артем, Федорова Влада (1-А клас); Антоненко Вероніка, Заремба Анастасія, Нечипуренко Роман (1-Б клас); Депутат Дар’я, Ковпак Богдан, Половинка Ангеліна, Рубанка Артем (2-А клас); Зацаринна Віталіна, Єрьомін Андрій, Кулик Дмитро (2-Б клас).
ІІІ місце – Зацаринний Ярослав, Рудоман Вероніка (1-Б клас); Ковтун Аліна, Литовка Ангеліна, Падурець Софія, Черінько Артем (2-А клас); Агапов Михайло, Олійник Михайло, Суржко Дарина, Тимошенко Назар, Червоненко Данило(2-Б клас).
Виставка робіт «Welcome to the Fairytale» 3-4 класи
І місце – Кравченко Інеса, Сініченко Діана (3-Б клас)
ІІ місце – Клочковська Вікторія, Басараб Олександ (3-Б клас)
Конкурс проєкт «My favourite English Hero» У світ своїх казкових героїв запросили такі учні:
- Рубанка Ілона, Титаренко Артем (3-А клас), Черненко Варвара, Шмагайло Вероніка (4 клас) – І місце.
- Барзілович Валерія, Гриб Аліна, Ковтун Неля, Мусаєва Катерина, Петрухов Володимир (3-А клас), Лупашко Ємілія, Половинка Артем (4 клас) – ІІ місце.
- Гулий Владислав, Гусарчук Роман, Танцюра Віта, Терещенко Аліна(3-А клас), Басараб Діана, Панченко Злата (4 клас) – ІІІ місце.
В четвер відбувся перегляд англомовних фільмів «English Movie Club».
За активну участь у конкурсі «Crossword Workshop» на створення кращого кросворду про культуру та традиції Великої Британії нагороджені грамотами колективи 7-А, 7-Б та 8 класів.
Учні перших класів захищали свої міні проєкти «Meet My Family» ознайомлюючи зі своєю родиною та практикуючи комунікативні навички.
Поліщук Софі, Заремба Софія (1-Б клас) – І місце.
Григорьєва Крістіна, Рудоман Вероніка (1-А клас), Нечипуренко Роман, Приходько Ангеліна (1-Б клас) – ІІ місце.
Булдаков Станіслав(1- Б клас), Габор Степан (1-А клас) – ІІІ місце.
Учні 7-Б класу разом з вчителем англійської мови Поденко О.М. підготували презентацію про королеву Великобританії Єлизавету ІІ.
В конкурсі розгадування кросвордів «Solving Crosswords and Puzzles» серед учнів 5-8 класів учні 6-Б класу Мехмуд Ішал, Возний Руслан розв’язали найбільшу кількість кросвордів, продемонструвавши міцні знання з англійської мови
В п’ятницю відбувся брейн-ринг серед 9-11 класів «Haw Well Do You Knjw England».
Учні 9-10 класів мали змогу поглибити знання про культуру та традиції англомовних країн на інтерактивній платформі «Kahoot!»

11 травня о 14:30 | Чекаленко Я. М. | no comments

26 квітня 2024 року – 38 річниця аварії на Чорнобильській атомній електростанції
38 років тому, в ніч на 26 квітня 1986 року Чорнобильську атомну електростанцію стряс потужний вибух. За лічені миті було повністю зруйновано ядерний реактор. Чорнобильська катастрофа вплинула на життя тисяч людей, стала причиною численних захворювань та інших небезпечних наслідків для довкілля і світу.
Дорогою ціною ліквідаторам аварії на ЧАЕС вдалося зупинити поширення радіації. І тепер, через військову агресію росії, ми розуміємо, наскільки важливо, щоб атом залишався мирним та безпечним.
Учні та працівники нашого навчального закладу з великою шаною та повагою слухали наших односельців, які розповідали про події тієї страшної ночі.
Ми глибоко вдячні героям-чорнобильцям, зокрема жителям нашого села, які рятували Україну та світ від катастрофи у 1986 році та дякуємо сьогоднішнім героям, які вчергове запобігають новітнім небезпекам!

28 квітня о 18:21 | Чекаленко Я. М. | no comments

Якщо ви вдало оберете
професію і докладете до неї душу,
то щастя саме знайде вас.
(Ч. Дарвін)
Одним із найважливіших кроків у житті є вибір професії. Адже займатися тим, що тебе цікавить, приносить радість, – одна з умов відчуття життєвої повноцінності.
Прагнення «знайти себе», стати «самим собою», індивідуальністю – неодмінна ознака юності.
Своє майбутнє ми визначаємо за довго до останнього шкільного дзвінка. Обираючи професію, стараємося зважити всі «за» і «проти» того чи іншого заняття, що приваблює «приміряти його на себе».
Вибір професії – чи не найголовніший чинник того, як складеться твоє подальше життя та як ти в ньому будеш себе почувати. Адже всім хочеться не лише заробляти гроші, але й реалізувати свій потенціал та отримувати справжнє задоволення від своєї діяльності.
Саме тому, освітяни Черкаського державного технологічного університету провели онлайн-зустріч зі старшокласниками нашого навчального закладу.
Під час віртуальної події з вітальним словом до учнівської молоді та вчителів звернувся кандидат технічних наук, професор, перший проректор ЧДТУ, професор кафедри РТСК ЧДТУ Гончаров Артем Володимирович , окресливши перспективи здобутого фаху в єдиному технологічному закладі вищої освіти Черкащини, ознайомив аудиторію із широкими можливостями для студентів ЧДТУ, активним проведенням дозвілля, різноманітними навчальними курсами.
Декани факультетів ЧДТУ детально охарактеризували спеціальності та освітні програми, за якими проходить підготовка в університеті, розповіли про можливості для проходження практики та стажування в успішних вітчизняних і міжнародних установах та перспективи успішного працевлаштування.
Підсумовуючи зустріч, перший проректор ЧДТУ Артем Гончаров наголосив на сучасному освітньому середовищі в Черкаському державному технологічному університеті, студентоцентризмі та демократизмі, що панують у ЧДТУ, активності студентського самоврядування. Артем Володимирович також зазначив низку переваг навчання в університеті, що сприяє всебічному розвитку молоді, зокрема: міжнародна академічна мобільність, співпраця з регіональними, всеукраїнськими та іноземними підприємствами, дуальна освіта, висока професійна підготовка викладачів.
Дякуюємо за співпрацю!

24 квітня о 20:48 | Чекаленко Я. М. | no comments

З 15 по 20 квітня 2024 року в Дубіївському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів проходив тиждень біології, хімії та основ здоров'я. Основною метою проведення тижня є: виховувати любов до предметів; виявити учнів, у яких інтерес до навчальних предметів уже сформувався, і привернути увагу тих школярів, які цікавляться ними мало; розширити знання учнів у різних ділянках цих наук. Крім того предметний тиждень може стати тією спільною справою, що згуртує школярів, допоможе розкрити їх таланти, навчить діяти дружно й організовано, допоможе встановити зв’язки між різними віковими групами.

24 квітня о 10:16 | Шмагайло Ю. Д. | no comments

Реформа шкільного харчування стартувала в Україні у 2020 році з ініціативи дружини Президента України Олени Зеленської. З початку реформи вступили в силу нові Санітарний регламент для шкіл, Норми та порядок організації харчування, Методичні рекомендації щодо системи безпечності на харчоблоках (НАССР).

18 квітня о 12:33 | Котенко О. І. | no comments

Предмет математики настільки серйозний,
що не треба нехтувати можливістю зробити його цікавим.
Блез Паскаль
Кожний учитель прагне зацікавити учнів предметом, який він викладає, бо це є запорукою успішного навчання. Таке завдання ставлять перед собою вчителі математики у нашому навчальному закладі.
З 08.04 по 12.04.2024 року був проведений тиждень математики та фізики. Вчителями Котенко О.І., Компанієць О.М. та Конюшенко В.І. проведені творчі заходи, з метою зацікавити учнів до вивчення математики та фізики.
Проведення предметного тижня - підвищує інтелектуальний рівень учнів, формує в них практичні навички застосування знань, які вони здобули на уроках. Підготовка учнів до проведення тижня математики, дає їм можливість самостійно збирати матеріал, проявляти ініціативу, виховує наполегливість та відповідальність.
Проведення інтелектуальних ігор, розваг, конкурсів сприяло удосконаленню й урізноманітненню розумової діяльності учнів. Ми переконалися, що будь-яка діяльність дитини буде успішною тоді, коли вона здійснюється без примусу і дарує радість відчути себе переможцем, творцем.
Закінчився тиждень підбиттям підсумків конкурсів, кращих математичних ребусів, нагородженням переможців; узагальненням матеріалів проведення тижня математики.
Брей-ринг "Математичний калейдоскоп"
І місце - команда 7-Б класу,
ІІ місце -команда 7-А класу;
Учениця 7-А класу Трохименко Ірина за І місце в конкурсі з розгадування математичних ребусів;
Вікторина з математики
І місце - Возний Руслан, учень 6-Б класу,
ІІ місце - Кулик Владислав, учень 6-Б класу,
ІІІ місце - Мехмуд Ішал, учениця 6-Б класу;
Вікторина з математики
І місце - Коваленко Каріна, учениця 9 класу,
ІІ місце - Поліщук Дмитро, учень 9 класу,
ІІІ місце - Коріневська Таміла, учениця 9 класу;
Вікторина з математики
І місце -Руденко Надія, учениця 7-Б класу,
ІІ місце - Біляєва Єлизавета, учениця 7-Б класу,
ІІІ місце - Помазан Інна, учениця 7-Б класу;
Вікторина з математики
І місце - Кутілова Анастасія, учениця 10 класу,
ІІ місце - Радченко Ігор, учень 10 класу,
ІІІ місце - Бєляков Максим, учень 10 класу;
Гра з фізики "Зоряний час" - І місце - 8 клас, ІІ місце - 9 клас;
Математичний ринг - учні 6-А і 6-Б класів розділили між собою І та ІІ місце.
Вітаємо переможців з чудовими результатами!

17 квітня о 13:45 | Чекаленко Я. М. | no comments

Шановні батьки майбутніх першокласників!
З 1 квітня 2024 року розпочинається прийом заяв до 1 класу Дубіївського ЗЗСО І-ІІІ ступенів.
Прийом заяв буде здійснюватися щоденно(крім вихідних) з 09:00 до 15:00.
Детальну інформацію про прийом до 1 класу можна отримати за телефонами: 0684220593, 0679249149, 0965272321.
Запрошуємо Ваших дітей до нашого закладу освіти!
З повагою, Адміністрація Дубіївського ЗЗСО І-ІІІ ступенів.

2 квітня о 17:33 | Чекаленко Я. М. | no comments

До 210-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Обласний онлайн-цитатник "Пророче слово Кобзаря". З метою відзначення 210-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка та формування в учнівської молоді національної свідомості, причетної до історії сьогодення України, активної життєвої позиції, учні нашої школи долучилися до обласного онлайн - цитатника "Пророче слово Кобзаря".

18 березня о 15:18 | Котенко О. І. | no comments

14 ЛЮТОГО - ДЕНЬ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА АБО ДЕНЬ УСІХ ЗАКОХАНИХ. СВЯТО МАЄ БЕЗЛІЧ ЛЕГЕНД ПРО СВОЄ ПОХОДЖЕННЯ, ПРО ТЕ, КИМ БУВ СВЯТИЙ ВАЛЕНТИН? І ЯК ЦЕЙ ДЕНЬ СТАВ ПРИСВЯЧЕНИЙ ЗАКОХАНИМ? ДАВАЙТЕ ДІЗНАЄМСЬ РАЗОМ.
1.Таємні вінчання
За однією з легенд, День святого Валентина виник в пам'ять про Валентина, якого під час таємного вінчання римських патриціїв (корінних римлян) затримали разом з іншими. Один Валентин зміг уникнути страти, оскільки був представником вищого класу. Однак його слуг, як мали обвінчатися, стратили. Перед стратою Валентин написав їм листа у вигляді червоних сердець, що означають християнську любов. Послання нареченим повинна була передати сліпа дівчинка, але несподівано в темницю прийшов сам Валентин, який умовив варту відпустити його слуг натомість його життя. Перед виходом на арену смерті Валентин передав останній лист, освячений вірою і добротою, сліпій дівчинці, яка після цього прозріла і стала красунею. Валентин став символом проведення таємних шлюбних церемоній, які могли відбуватися тільки на знак справжнього кохання.
2. Священик, що заступився за закоханих
Більш популярна версія народження свята свідчить, що воно з'явилося за часів правління жорстокого імператора Рима Клавдія Другого. Жорстоким він був тому, що влаштовував криваві війни, які зовсім не влаштовували римлян. Внаслідок цього, Клавдій не міг зібрати армію, адже чоловіки не бажали покидати своїх коханих. Клавдій знайшов вихід: імператор заборонив всі шлюби і заручення в Римі. Християнський священик Валентин заступився за закоханих, почавши проводити таємні одруження без відома імператора. Священика схопили і ув'язнили, де він познайомився із дочкою наглядача Юлією. Священик написав дівчині любовного листа, яке підписав "Твій Валентин". Юлія прочитала його вже після страти Валентина 14 лютого 270 року н. е. Цією легендою і пояснюється походження "валентинок".
3. Легенда про трьох Валентинів
Третя легенда розповідає про трьох чоловіків з однаковими іменами - Валентин. Всі вони померли мучениками за свою християнську віру. Це сталося до 270 року н.е. Один із мучеників був лікарем і священиком у Римі і загинув у 269 році (також за часів імператора Клавдія II). Другий був єпископом в Італії і помер у 197 році. Ці мученики-Валентини були поховані на одному цвинтарі (поблизу сучасних воріт Порта дель Пополо в Римі, які називають "воротами Святого Валентина"). Останки першого святого зараз зберігаються в базиліці Святого Валентина в італійській Терні, звідки він родом. Третій Валентин жив в Єгипті приблизно в 100-153 роках. Він повинен був стати єпископом і в своїх проповідях звеличував цінності шлюбу як втілення християнського кохання. Більше про нього нічого не відомо.
При тому, що свято прийшло з Риму, в Римсько-католицькій церкві святий Валентин вважається покровителем не закоханих, а душевнохворих.
Головні традиції та прикмети Дня святого Валентина:
дарувати листівки ("валентинки") коханим, рідним і знайомим;
у Середньовіччя юнаки тягнули з чаші листочки паперу з прогнозом імен своїх майбутніх коханих і тиждень носили на рукаві (звідси британський вираз "носити серце на рукаві");
дівчата ворожать на судженого - перший птах, якого дівчина побачить у День Валентина, предрече їй професію її чоловіка: малиновка, що летить високо в небі, пророкує моряка, горобець - щастя складе небагата людина, щиглик обіцяє мільйонера;
дівчата встають раніше: перший чоловік, який пройде повз їхні будинки - їх суджений;
британці співають романтичні пісні і балади у День всіх закоханих і отримують за це подарунки;
японці проводять випробування на найгучніше і пристрасне послання: юнаки та дівчата підіймаються на поміст і кричать звідти по черзі свої любовні зізнання, але подарунки отримують переважно чоловіки;
1 подарована троянда означає кохання, 12 - вдячність, 25 - привітання, 50 - безмежну любов;
червоні троянди символізують кохання, рожеві - дружбу, білі - чистоту, а червоні і білі в одному букеті - союз двох сердець;
ті, у кого є кохана людина, проводять день у затишній обстановці разом із нею.
До учнів нашої школи також завітав Купідон зі своїми янголятами - помічниками. Вони передали святкові валентинки та разом з ними - подарували радість та посмішки нашим учням!

20 лютого о 20:38 | Чекаленко Я. М. | no comments

День безпечного Інтернету відбувається щорічно у другий вівторок лютого, цьогоріч – це 6 лютого. Традиційно День безпечного Інтернету організовується мережею Safer Internet Centres в Європі, за спільною ініціативою Insafe/INHOPE та підтримки Європейської Комісії.

6 лютого о 22:04 | Чекаленко Я. М. | no comments

27 січня - Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. У цей день у всьому світі згадують жертв найжорстокішого масового геноциду всіх часів.
Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту було запроваджено рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року. Пам’ятна дата відзначається щорічно 27 січня – саме цього дня 1945 року під час Другої світової війни визволили в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі. За час існування цього концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн людей.
Загалом під час Другої світової війни, за загальними оцінками, в концтаборах, гетто та на окупованих територіях загинуло 6 мільйонів євреїв, з яких близько 1,5 млн - діти. У резолюції ООН, зокрема, відзначено: «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…».

1 лютого о 11:12 | Чекаленко Я. М. | no comments

29 січня 1918 року в історії України з'явилася нова сторінка, щедро полита молодою кров'ю, назва якої – Крути! Біля невеличкої станції Крути на Чернігівщині сталась трагедія, яка сколихнула, пробудила всю Україну. У цей день жменька юнаків у нерівному бою віддала своє життя, але відстояла честь України...
1917-1918 роки були дуже важкими для утвердження україн­ської державності. Дуже жорстокою була боротьба за владу в Києві. Однак сподівання українців не були марними. У листопаді 1917 року було проголошено Українську Народну Республіку. Це видатна подія в історії українського народу. Більшовицька Росія не могла змиритися зі створенням Української держави, тому до Києва рушило більшовицьке військо.
Що ближче було до Києва, то жорстокішою була боротьба. Зупинити ці сили було нікому. На той час в Центральній Раді не було армії. Основна її частина була розбита більшовиками, а інша перейшла на бік радянської влади.
Саме тому на станцію Крути, яка була воротами до Києва, прибув нашвидкуруч зібраний загін юнаків під командуванням сотника Омельченка. Загін скла­дався із студентів та учнів середніх шкіл. Саме вони і спробували пере­пинити шлях радянським військам.
Запис до лав юних захисників Центральної ради від­бувався добровільно. 28 січня поїзд вирушив зі стан­ції Київ і наступного дня прибув на станцію Крути. Їх було близько 300 чоловік. Це були переважно учні середніх шкіл та студенти, що ніколи не тримали у руках зброї.
Ось так опинилась молодь під Крутами, тими Крутами, що стали трагедією і одночасно гордістю України. Юнаки не знали, яка сила-силенна більшовиків іде на них. Їх було 300 проти шеститисячної армії. Багато з них впало в бою, а решту забрали в полон, де довго й жорстоко катували.
Та не впали вони на коліна, не просили помилування. Вони мужньо зустріли вирок суду - розстріляти.
Скалічені юнаки перед обличчям смерті не занепали духом. Один із юнаків голосно починає співати: «Ще не вмерла Україна». Всі товариші підхоплюють. І пісня дужчає, звучить голосніше, спів лине по всій Україні.
Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну. Вже в березні 1918 року, після поверненням уряду Української Народної Республіки до Києва було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві.
106 років тому 300 «учнів українських» пішло в безсмертя. Юнаки-герої стали прикладом мужності, відданос­ті і незборимості духу. Герої невмирають. Вони живуть у пам'яті і справах наступних поколінь. Сьогодні ми зібралися тут, тому що нам не байдужа пам'ять про героїв Крутів.
Історики вважають, що паралелі тодішніх і нинішніх подій дуже перегукуються. Зокрема і тоді відбувалася російська агресія, і нині. Дуже важливу роль зіграла свідома молодь. Але головна відмінність зараз, якої українцям забракло у другій війні, – це єдність. Тож нині нам усім треба докласти зусиль, аби засвоїти цей історичний урок. І пам’ятати, що нинішня українська Перемога – спільна справа нас усіх.

1 лютого о 11:11 | Чекаленко Я. М. | no comments

29 січня у нашому закладі освіти відбулося нагородження переможців ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та конкурсів, які проходили у 2023-2024 навчальному році.

30 січня о 13:01 | Котенко О. І. | no comments

Щороку, 22 січня, українці відзначають День Соборності, присвячений об'єднанню України, яке відбулося у 1919 році.
Вперше свято встановили у 1999 році, як памʼять про "велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави".
У ранок середи, 22 січня 1919 року, обʼєдналися дві частини незалежної України: Українська народна республіка та Західноукраїнська народна республіка.
Історик Іван Стичинський називає дату злуки УНР та ЗУНР чи не найголовнішою датою визвольної боротьби українців у тих роках.
"Оскільки обʼєднавча ідея в українців була завжди, то виходить День Соборності одразу став вінцем визвольних змагань", – продовжує він.
Наддніпрянська Україна в уособленні Української Центральної Ради ухвалила третій універсал, яким відокремила себе як територіальна автономія. До неї входили 9 губерній: Київська, Волинська, Подільська, Чернігівська, Харківська, Полтавська, Катеринославська, Одеська та Таврійська.
Згодом, 22 січня 1918 року, в УЦР проголосували за четвертий універсал, який виголошував Українську народну республіку незалежною.
Тодішня Західноукраїнська народна республіка (ЗУНР) утворилася лише за рік, після розпаду Австро-Угорської імперії, і охоплювала 5 областей: Львівську, Тернопільську, Чернівецьку, Івано-Франківську та Закарпатську.
"Вже з цього часу, коли проголосили ЗУНР, в українських культурних і політичних колах йшли перемовини про те, щоб обʼєднати це все в одну країну", – розповідає головний спеціаліст Українського інституту національної пам'яті.
Втілити це вдалося лише у 1919 році, коли зʼявилася така політична можливість, розповідає історик.
"З обох боків були політичні перестороги, яким чином це відбуватиметься: бо це ж різні політичні системи, різні моделі правління. Тому спочатку був підписаний лише попередній Акт Злуки.
Це було не просто підписання одного документу, а оновлення цілісного державного механізму, який до цього різнився", – додає Іван Стичинський.
Наприкінці існування радянського союзу українці почали влаштовувати так звані "ланцюги соборності". Люди бралися за руки вздовж доріг та влаштовували довжелезні шеренги, щоб продемонструвати таким чином єдність українського народу.
21 січня 1990 року українці утворили ланцюг єдності від Києва до Львова. Це була одна з найбільш масових акцій у Центральній та Східній Європі, яка символізувала незгоду з політикою комуністичної партії.
Живий ланцюг Соборності — щорічна акція, що присвячена Дню Соборності України, в якій взяли участь учні та вчителі нашого навчального закладу.

22 січня о 21:11 | Чекаленко Я. М. | no comments

Мотанка – це й іграшка, й оберіг. У дохристиянські часи мотанки робили з найпростішого матеріалу – сіна, клаптиків тканини, ниток, стрічок. Люди знали, лялька не може бути на когось подібною. Мати, створюючи донці іграшку, ніколи б не наважилась намалювати очі, ніс або губи. Замість людських рис у неї на обличчі хрест – символ Сонця.
Лялька-мотанка - це маленький витвір мистецтва. Всі деталі міцно примотуються ниткою, вузлики не завязують. Лялька-мотанка втілює ідею оберегу-захисту від злих сил. Народна лялька, зроблена власноруч, сповнена позитивної енергії, любові та тепла.
До нашого навчального закладу завітала- Старікова Наталія Володимирівна, помічник депутата Черкаської обласної ради Олександра Воскобойніка з фонду "МХП-Громаді". Пані Наталія разом з майстринями провела майстер- клас для учнів нашої школи.
Дякуємо, що в такий нелегкий час, Ви і Ваша команда даруєте радість та посмішки нашим учням!

18 січня о 13:17 | Чекаленко Я. М. | no comments

Здобувачі освіти Дубіївського ЗЗСО I-III ступенів разом з вчителем англійської мови Поденко Оксаною Миколаївною вже багато років поспіль беруть участь у різноманітних освітніх проєктах від GO GLOBAL , тому “Go Global Speaking Clubs December 2023” не став винятком.

26 грудня 2023 о 20:20 | Котенко О. І. | no comments

Історія – це ліхтар у майбутнє, який світить нам з минулого.
З 11.12.23 р. по 18.12.23 р. в Дубіївському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Руськополянської сільської ради проходив Тиждень історії та правознавства.

18 грудня 2023 о 18:12 | Шмагайло Ю. Д. | no comments

Згідно зі стратегією розвитку читання на період до 2032 року "Читання як життєва стратегія" з 4 до 10 грудня 2023 року Український інститут книги проводить Всеукраїнську інформаційно-просвітницьку акцію "Національний тиждень читання". До цієї акції долучились і учні Дубіївського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів.

15 грудня 2023 о 12:02 | Котенко О. І. | no comments